კაპიტნის საკარიერო სკოლის კურსების გამოშვება
დღეს, დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში კაპიტნის საკარიერო სკოლის კურსდამთავრებულთა გამოშვების საზეიმო ცერემონიალი გაიმართა. სამხედრო მოსამსახურეებს სასწავლო პროცესის დასრულება თავდაცვის მინისტრის პირველმა მოადგილემ, გოჩა რატიანმა მიულოცა და წარჩინებულ კურსდამთავრებულებს დიპლომები და სამკერდე ნიშნები გადასცა.
ღონისძიებაზე კაპიტნის საკარიერო სკოლის ინსტრუქტორი, მაიორი ვიაჩესლავ ჩეკალინი უწყებრივი მედლით დააჯილდოვეს. მას პირველი ხარისხის მედალი უმწიკვლო სამსახურისთვის ეროვნული თავდაცვის აკადემიის კომენდანტმა, პოლკოვნიკმა ნიკოლოზ აგლაძემ გადასცა. კურსის წარმატებით ჩატარებისთვის კაპიტნის საკარიერო სკოლის ინსტრუქტორებს საჩუქრად გადაეცათ წიგნები სამხედრო თემაზე.
საზეიმო ცერემონიალს საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსის მოადგილე, პოლკოვნიკი გიორგი კბილცეცხლაშვილი, წვრთნებისა და სამხედრო განათლების სარდალი, პოლკოვნიკი შალვა ბაჯელიძე, სამხედრო პოლიციის დეპარტამენტის უფროსი, პოლკოვნიკი არსენ ცუხიშვილი, ასევე შეიარაღებული ძალებისა და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ხელმძღვანელი პირები დაესწრნენ.
კაპიტნის საკარიერო სკოლაში სასწავლო პროგრამა საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბისა და სხვადასხვა ქვედანაყოფის 71 ოფიცერმა გაიარა. 22 კვირის განმავლობაში, მათ მანევრის, დაზვერვის, კავშირგაბმულობის, ლოგისტიკის, პერსონალის მართვისა და საჰაერო თავდაცვის კურსები გაიარეს. დღეიდან ოფიცრები საკუთარ ქვედანაყოფებს დაუბრუნდებიან და საქართველოს შეიაღარებულ ძალებში გააგრძელებენ მსახურს.

The Graduation of Captain Career School Courses
Today, the graduation ceremony of the Captain Career School Curses was held at the National Defence Academy of Georgia. The First Deputy Minister of Defence of Georgia, Gocha Ratiani congratulated to the graduates and handed over diplomas and badges to the honorary graduates.
NDA Commandant, Colonel Nikoloz Agladze handed over the medal for Meritorious Service to the Captain Career School instructor, Major Viacheslav Chekalini. aThe School instructors were gifted books on the military subject for successfully conducting the courses.
Deputy Chief of General Staff of Georgian Armed Forces, Colonel Giorgi Kbiltsetskhlashvili, Commander of Military Education and Training Command, Colonel Shalva Bajelidze, Head of the Military Police Department, Colonel Arsen Tsukhishvili as well as the Leadership of Armed Forces and National Defence Academy attended the ceremony.
71 Officers from the General Staff of Georgian Armed Forces and other Unites finished the Captain Career School. During 22 weeks they underwent Maneuver, Reconnaissance, Signal, Logistics, Personnel and Air Defence Captain Career Courses. The graduated Officers will return to their Units and continue their service in the Georgian Armed Forces.