დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში „ჯარის მეგობართა საზოგადოების“ პროექტის ფარგლებში, თავდაცვის სამინისტროსა და კინოცენტრს შორის არსებული მემორანდუმის საფუძველზე, აკადემიის საბაკალავრო სკოლის იუნკერებისთვის რეჟისორ თენგიზ აბულაძის ფილმის “ნატვრის ხე” ჩვენება გაიმართა.
კინოჩვენებას თენგიზ აბულაძის ქალიშვილი, მიხეილ თუმანიშვილის სახელობის კინომსახიობთა თეატრის მსახიობი, ქალბატონი ქეთევან აბულაძე და ფილმში მონაწილე მსახიობები, ქართული კინოსა და თეატრის მსახიობი, სახალხო არტისტი, კოტე მარჯანიშვილისა და რუსთაველის სახელობის პრემიების ლაურეატი, ბატონი კახი კავსაძე, ქართული კინოსა და თეატრის მსახიობი, საქართველოს დამსახურებული არტისტი, კოტე მარჯანიშვილის სახელობის პრემიის ლაურეატი, ბატონი გივი ბერიკაშვილი, ქართული კინოსა და თეატრის მსახიობი, საქართველოს დამსახურებული არტისტი, ბატონი ჯემალ ღაღანიძე დაესწრნენ.
ფილმის დასრულების შემდეგ, სტუმრებმა იუნკერებს ფილმის გადაღების პროცესში მომხდარი საინტერესო ისტორიები უამბეს და მათ შეკითხვებსაც უპასუხეს.
თავდაცვის უწყების ერთ-ერთი პრიორიტეტია სამხედრო მოსამსახურეთა განათლების დონის ამაღლება. ამ მიზნით, მათთვის მსგავსი ტიპის კულტურულ-შემეცნებითი ღონისძიებები ინტენსიურად ხორციელდება.

Today, at the National Defence Academy, the movie “Wishing Tree” directed by Tengiz Abuladze was screened for the Academy bachelor School Junkers. The film screening was held in the framework of the project "Union of Friends of the Army” based on the Memorandum signed between the Ministry of Defence and Georgian National Film Center.
Daughter of Tengiz Abuladze, actress of Mikheil Tumanishvili Film Actors Theatre, Ms. Ketevan Abuladze and cast members, Georgian Movie and Theatre actor, People’s Artist, Laureate of the Kote Marjanishvili and Rustaveli prize, Mr. Kakhi Kavsadze, Georgian Movie and Theatre actor, Honored Artist of Georgia, Laureate of the Kote Marjanishvili prize, Mr. Givi Berikashvili, Georgian Movie and Theatre actor, Honored Artist of Georgia, Mr. Jemal Ghaghanidze attended the film screening.
After the screening, the guests shared interesting stories about the shooting process to the Junkers and answered their questions.