აკადემია სტუდენტთა ახალი ნაკადის მისაღებად ემზადება
დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულმა თავდაცვის აკადემიამ უმაღლესი და პროფესიული განათლების, საზღვარგარეთ სწავლისა და სტუდენტური სერვისების მე-5 საერთაშორისო გამოფენაში მიიღო მონაწილეობა.
ორდღიანი გამოფენის ფარგლებში, ეთა-ს ხელმძღვანელებსა და წარმომადგენლებს მომავალ მსმენელებთან პირისპირ გასაუბრების საშუალება მიეცათ.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, პოლკოვნიკმა ირაკლი გეგეჭკორმა და რექტორის მოადგილემ, ერეკლე ჩიგოგიძემ აბიტურიენტებს საბაკალავრო პროგრამები გააცნეს. მათ მომავალ სტუდენტებს სამოქალაქო და სამხედრო განათლების მიღების პერსპექტივების შესახებ პრეზენტაციაც წარუდგინეს. საინფორმაციო-გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მომავალმა იუნკერებმა მათთვის საინტერესო კითხვებზე პასუხები მიიღეს.
6 მარტს 14:00 საათზე ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სწავლის მსურველი აბიტურიენტებისათვის ღია კარის დღე გაიმართება. ახალგაზრდებს საშუალება ექნებათ დეტალურად გაეცნონ საბაკალავრო სასწავლო პროგრამებს და ადგილზე დაათვალიერონ აკადემიის ინფრასტრუქტურა.

National Defence Academy is Ready to Accept New Junkers
Davit Agmashenebli National Defence Academy participated in the 5th International Exhibition of High and Professional Educational, Learning Abroad and Students’ Services.
Within two-day long exhibition, the leadership and representatives of National Defence Academy spoke with future students willing to enter the Academy. Rector of NDA, Colonel Irakli Gegechkori and his deputy Erekle Chigogidze introduced the entrants Bachelor programs. Future Junkers were also informed on the prospects of how to get civilian and military education at the Academy. The future Junkers also get detailed answers on the issues they were interested in.
Open Door Day will be held at National Defence Academy for the future students willing to ender the military institution at 14:00 o’clock, on March 6. They will get acquainted to the curriculum of NDA Bachelors school and view the infrastructure on the ground.