დღეს, საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს პროფესიული განვითარების ცენტრში სტრატეგიული დაგეგმვის სემინარი დაიწყო. ტრენინგი საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილემ, ლევან ღირსიაშვილმა გახსნა. სიტყვით გამოსვლისას მან სემინარის მნიშვნელობაზე ისაუბრა და მონაწილეებს წარმატებები უსურვა.
ტრენინგის მიზანს სტრატეგიული დაგეგმვის უნარ-ჩვევების გამომუშავება წარმოადგენს. კურსი თავდაცვის უწყების სისტემის სტრატეგიული დაგეგმვის პროცესში მონაწილე პირებისთვის არის განკუთვნილი. სემინარს ნატო-საქართველოს არსებითი პაკეტის პროექტის ლიდერებიც ესწრებიან. ტრენინგს კრენფილდის უნივერსიტეტის პროფესორი, ანა ფიცჯერალდი უძღვება.
სამდღიანი სემინარი დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის პროფესიული განვითარების ცენტრის ორგანიზებითა და გაერთიანებული სამეფოს მხარდაჭერით იმართება.

Strategic Planning Seminar
Today, at the Professional Development Center started the Strategic Planning Seminar. Deputy Defence Minister Levan Ghirsiashvili opened the training. While delivering a speech, he emphasized the importance of the seminar and wished success to the participants.
The training aims to enhance strategic planning skills. Project Leaders NATO-Georgia Substantial Package, as well as MoD and GS planners are participating in the workshop. Cranfield University Professor Ann M. Fitz-Gerald is leading the training.
Tree-day seminar is being held under the aegis of professional Development Center of Davit Aghmashenbeli National Defence Academy and the Government of UK.