საინფორმაციო შეხვედრა აბიტურიენტებისთვის
2015-2016 სასწავლო წელს საბაკალავრო სკოლაში მიღებასთან დაკავშირებული სარეკლამო კამნპანიის ფარგლებში, დღეს, თავდაცვის სამინისტროს შემეცნებით-საგანმანათლებლო ცენტრში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ აბიტურიენტები თბილისის სხვადასხვა სკოლებიდან. აკადემიის წარმომადგენლებმა ახალგაზრდებს პრეზენტაცია წარუდგინეს საბაკალავრო სკოლაში მიღების პირობების, არსებული საგანმანათლებლო და გაცვლითი პროგრამების შესახებ. პრეზენტაციის მეორე ნახევარი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში საბუთების მიღება 31 მარტიდან 19 ივნისის ჩათვლით იწარმოებს. ერთიან ეროვნულ გამოცდებამდე აბიტურიენტები გაივლიან აკადემიის შიდა ტურებს: სამედიცინო შემოწმება, გასაუბრება და ფიზიკური მომზადება. ერთიან ეროვნულ გამოცდებზე ბარდება შემდეგი საგნები - ქართული ენა, ზოგადი უნარები, უცხო ენა და მათემატიკა.
2015-2016 აკადემიური წლისთვის ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში მიღება ხორციელდება მენეჯმენტისა და ინფორმატიკის საბაკალავრო პროგრამებზე. იუნკერები თანამედროვე სტანდარტების შესაბამისი მატერიალურ-ტექნიკური ბაზით, საცხოვრებელი ადგილით, კვებით, ფორმითა და სამედიცინო მომსახურებით იქნებიან უზრუნველყოფილნი.
აკადემიის დასრულების შემდეგ კურსდამთავრებული იღებს ბაკალავრის ხარისხსა და ლეიტენანტის სამხედრო წოდებას. ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სწავლას საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო აფინანსებს.

In the framework of the PR campaign for the 2015-2016 Academic year, today was held the information meeting for the university entrants at the Cognitive-Educational Centre of the Ministry of Defence.
University entrants from different public schools attended the meeting. The representatives of the Academy delivered the presentation to the guests regarding the admission requirements, existing educational and exchange programs. The second part of the presentations was held in an interactive way.
Receiving applications at the National Defence Academy will start from March 31st and finish on June 19th. Before the United National Exams the applicants will undergo a medical check-up, physical test and interview. They have to pass United National Exams in the following subjects - Georgian Language, General Skills, Foreign Language and Mathematics.
For the 2015-2016 academic year applicants will be admitted at Management and Information Technology programmes. The Junkers will be provided by modern material-technical base, accommodation, nutrition, uniforms and medical service.
The NDA graduates will be awarded with the Bachelor Degree and military rank of Lieutenant. Studying at the NDA is financed by the Ministry of Defence of Georgia.