ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში საერთაშორისო კვირეული დასრულდა
დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში საერთაშორისო კვირეული დასრულდა. ღონისძიების დასკვნით ცერემონიალს თავდაცვის მინისტრის პირველი მოადგილე გოჩა რატიანი, გენერალური შტაბის უფროსი, გენერალ-მაიორი ვახტანგ კაპანაძე და მისი მოადგილე ბრიგადის გენერალი ვლადიმერ ჩაჩიბაია დაესწრნენ. მათ ქართველ იუნკერებსა და უცხოური სამხედრო სასწავლებლების მსმენელებს სიტყვით მიმართეს და კვირეულში მონაწილეობისთვის შესაბამისი სერთიფიკატები გადასცეს.
საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას აშშ-ის, გერმანიის, ლატვიის, ლიტვისა და პოლონეთის სამხედრო სასწავლებლების კურსანტები სტუმრობდნენ. ქართველ იუნკერებთან ერთად, უცხოელმა კურსანტებმა სხვადასხვა სახის აკადემიურ და კულტურულ-შემეცნებით ღონისძიებაში მიიღეს მონაწილეობა. ახალგაზრდებმა სსიპ სამხედრო სამეცნიერო-ტექნიკური ცენტრი „დელტა“ და პოლკოვნიკ ბესიკ ქუთათელაძის სახელობის საჩხერის სამთო მომზადების სკოლა მოინახულეს და მათ შესაძლებლობებს ადგილზე გაეცნენ.
საერთაშორისო კვირეულის მიზანს უცხოური სამხედრო სასწავლებლების მსმენელთათვის ეროვნული თავდაცვის აკადემიის და ზოგადად, საქართველოს გაცნობა წარმოადგენდა.

Conclusion of the International Week at the National Defence Academy
Today was the conclusion of the International Week at Davit Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia. First Deputy Defence Minister Gocha Ratiani, Chief of General Staff of the GAF, Major General Vakhtang Kapanadze and his deputy, Brigade General Vladimer Chachibaia attended the closing ceremony. They addressed to the Georgian Junkers and the students of foreign military educational institutions and awarded them with the relevant certificates.
Within the International Week, students of American, German, Lithuanian, Latvian and Polish military institutes visited National Defence Academy. Foreign students along with the Georgian Junkers participated in different academic and cultural activities. They visited LEPL Military Scientific-Technical Center “DELTA” and Colonel Besik Kutateladze Sachkhere Mountain Training School.
The purpose of the International Week was to raise awareness of the National Defence Academy and Georgia in general.