ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის დირექტორი აკადემიაში
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის დირექტორი, ქალბატონი ელენე გოცაძე.
ვიზიტის ფარგლებში, ქალბატონი ელენე საბაკალავრო სკოლის პირველი და მეორე კურსის იუნკერებს შეხვდა და მათ ლექცია წაუკითხა თემაზე „საქართველოს ევროატლანტიკური ინტეგრაცია“. ლექციის მსვლელობისას განხილული იქნა საქართველოს მიერ გადადგმული ნაბიჯები ნატოსა და ევროკავშირში გაწევრიანებასთან დაკავშირებით. ცენტრის დირექტორმა, ასევე ისაუბრა ქვეყნის წინაშე არსებულ გამოწვევებსა და პერსპექტივებზე.
ლექციის მეორე ნახევარი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. ქალბატონი ელენეს გამოსვლამ დიდი ინტერესი გამოიწვია იუნკერებში, მათ მოწვეულ სტუმარს  ბევრი საინტერესო კითხვა დაუსვეს და ამომწურავი პასუხებიც მიიღეს.

Director of the Information Center on NATO and EU at the Academy
Director of the Information Center on NATO and EU, Ms. Elene Gotsadze visited National Defence Academy.
In the framework of the visit, Ms. Gotsadze met with the Bachelor School 1st and 2nd year Junkers and delivered the lecture on “Euro-Atlantic Integration of Georgia”. During the lecture the steps taken by Georgia towards the integration in NATO and EU were discussed. The Director of Center also discussed the challenges and perspectives of the country.
Second part of the lecture was held in an interactive way. Junkers found Ms. Gotsadze’s lecture very interesting and asked a lot of questions regarding the topic and received fulfilling answers.