ფილმის ჩვენება ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში კინორეჟისორ გიორგი თორაძის დოკუმენტური ფილმის „ქართველი ლეგიონერი - დიმიტრი ამილახვარი“ ჩვენება გაიმართა. ფილმის ჩვენებას აკადემიის საბაკალავრო სკოლის პირველი და მეორე კურსის იუნკერები ესწრებოდნენ.
ფილმში ასახულია საფრანგეთის უცხოელთა ლეგიონის ოფიცრის, ქართული ემიგრაციის წარმომადგენლის, პოლკოვნიკ დიმიტრი ამილახვრის ცხოვრება.
ფილმის დასრულების შემდეგ რეჟისორმა იუნკერებს ფილმის სცენარის შექმნასთან და გადაღებასთან დაკავშირებული ისტორია უამბო.
ფილმის ჩვენებას საქართველოში საფრანგეთის რესპუბლიკის თავდაცვის ატაშის მოადგილე, მაიორი კრისტოფ ლუკტა ესწრებოდა.

Today was the held the screen of the documentary “Georgian Legionnaire – Dimitri Amilakhvari” directed by Giorgi Toradze. NDA Bachelor School first and second year Junkers attended the screening.
The film depicts the live of Officer of French Foreign Legion, member of Georgian Emigration, Colonel Dimitri Amilakhvari.
After the screening the director told the stories regarding the script and the filming process to the Junkers.
Deputy Defence Attaché of the French Republic in Georgia, Major Christophe Lukta attended the screening.