დღეს, თავდაცვის სამინისტროს შემეცნებით-საგანმანათლებლო ცენტრში ეროვნული თავდაცვის აკადემიის კაპიტნის საკარიერო სკოლის 2015 წლის პირველი გამოშვების ცერემონიალი გაიმართა. საქართველოს შეიარაღებული ძალების სხვადასხვა ქვედანაყოფის სამოცდათოთხმეტმა სამხედრო მოსამსახურემ კაპიტნის საკარიერო სკოლაში - მანევრის, დაზვერვის, პერსონალის, ლოგისტიკის, საინჟინრო, კავშირგაბმულობისა და საჰაერო თავდაცვის საკარიერო კურსები გაიარა.
ცერემონიალის დაწყებამდე კურსდამთავრებულებმა და მოწვეულმა სტუმრებმა წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს საქართველოს ერთიანობისთვის ბრძოლისა და სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპული სამხედრო მოსამსახურეებისა და თბილისში მომხდარი სტიქიის შედეგად დაღუპულთა ხსოვნას.
სამხედრო მოსამსახურეებს სასწავლო პროცესის წარმატებით დასრულება საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსმა გენერალ-მაიორმა ვახტანგ კაპანაძემ და თავდაცვის მინისტრის პირველმა მოადგილემ დავით ებრალიძემ მიულოცეს.
კაპიტნის საკარიერო სკოლის ოთხი წარჩინებული კურსდამთავრებული დიპლომებითა და საჩუქრებით გენერალური შტაბის უფროსმა დააჯილდოვა. თავდაცვის მინისტრის პირველმა მოადგილემ და სხვა სამხედრო მაღალჩინოსნებმა კი კურსდამთავრებულებს დიპლომები გადასცეს.
ცერემონიალის დასასრულს, კაპიტნის საკარიერო სკოლის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ბესიკ ნებაძემ სკოლის ინსტრუქტორები კურსების წარმატებით ჩატარებისთვის სამხედრო თემატიკის წიგნებით დაასაჩუქრა.

Captain Career School Courses Graduation
Today at the Cognitive-Educational Centre of the Ministry of Defence of Georgia was held the first graduation ceremony of 2015 NDA Captain Career School. Seventy four military personnel from different units completed Maneuverer, Intelligence, Personnel, Logistics, Engineer, Signal and Air Defence Captain Career Courses.
Before the ceremony the graduates and guests observed the moment of silence in the memory of fallen military personnel and the victims of the June 13-14 disaster.
Chief of General Staff of Georgian Armed Forces, Major-General Vakhtang Kapanadze and First Deputy Defence Minister of Georgia, Mr. Davit Ebralidze congratulated to the School listeners the graduation.
Major-General Vakhtang Kapanadze handed over the diplomas and gifts to the four successful Captain Career School graduates. Mr. Ebralidze and other high rank military personnel handed over the diplomas to the graduates.
After the ceremony, the Acting Head of Captain Career School, Lieutenant-Colonel Besik Nebadze gifted books on military topics to the instructors for successfully conducted the Courses.