ანა დოლიძე სტუმრად ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე ანა დოლიძე ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას ესტუმრა. აკადემიის რექტორმა, პოლკოვნიკმა ირაკლი გეგეჭკორმა თავდაცვის მინისტრის მოადგილეს დეტალურად გააცნო უმაღლესი სამხედრო სასწავლებლის, ასევე აკადემიაში არსებული სკოლებისა და სტრუქტურული ერთეულების საქმიანობა და ფუნქცია-მოვალეობები. შეხვედრაზე აკადემიის სამომავლო გეგმები და საერთაშორისო ურთიერთობების კუთხით გატარებული ღონისძიებებიც განიხილეს.
“დღეს მქონდა საქმიანი შეხვედრები თავდაცვის აკადემიაში. ეს ჩემი პირველი ვიზიტი იყო. თავდაცვის აკადემია ძალიან მაღალი კლასის, საკმაოდ პრესტიჟული სამხედრო საგანმანათლებლო დაწესებულებაა საქართველოში. ეს არის ერთადერთი სასწავლებელი, რომელიც სამხედრო განხრით, უმაღლეს განათლებას უზრუნველყოფს. ჩემი დაინტერესებაა, რომ საქართველოში აკადემიის პრესტიჟი კიდევ უფრო გაიზარდოს და უფრო მიმზიდველი გახდეს ახალგაზრდებისთვის“ - განაცხადა ანა დოლიძემ.
ვიზიტის დასასრულს, მინისტრის მოადგილე თავდაცვის აკადემიის სკოლებში მიმდინარე სასწავლო პროცესს გაეცნო და სასწავლებლის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერა.

Deputy Defence Minister Ana Dolidze visited Davit Agmashenebeli National Defence Academy. NDA Rector, Colonel Irakli Gegechkori introduced Deputy Defence Minister the activities and duties of NDA, existing schools and structural units. During the meeting, the future plans of NDA and the activities carried out in terms of international relations were also discussed.
“I had working meetings with the personnel of the Defence Academy. It was my first visit here. Defence Academy is a high-class, very prestigious military educational institution in Georgia. This is the only institution that provides education in the military sphere. I am interested to increase the prestige of the Defence Academy and to make the educational institution more attractive for the young generation”, Ana Dolidze said.
In the framework of the visit, Deputy Defence Minister familiarized with the study process and viewed the infrastructure as well.