საინფორმაციო შეხვედრა პირველკურსელებთან
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში ჩარიცხული სტუდენტებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა. პირველკურსელებს აკადემიაში ჩაბარება რექტორის მოადგილემ, ბატონმა ერეკლე ჩიგოგიძემ და საბაკალავრო სკოლის დირექტორმა, ქალბატონმა მანანა მაღრაძემ მიულოცეს.
დღევანდელი შეხვედრის ფარგლებში, პირველკურსელებს საშუალება მიეცათ დეტალურად გაცნობოდნენ კონტრაქტის პირობებს, სასწავლო პროცესსა და არსებულ სამეთაურო სტრუქტურას.
აკადემიის იუნკერებმა პირველკურსელებს პირადი გამოცდილება გაუზაირეს და მათთვის საჭირო ინფორმაცია მიაწოდეს საწყის საბრძოლო მომზადებასთან დაკავშირებით.
შეხვედრის ბოლოს, პირველკურსელებმა საქართველოს თავდაცვის სამინისტროსთან  10 წლიანი ხელშეკრულება გააფორმეს, რაც ითვალისწინებს 4 წლიან სწავლებასა და 6 წლიან სამხედრო საკონტრაქტო სამსახურს. მათ ასევე ჩააბარეს ინგლისური ენის დონის განმსაზღვრელი ტესტი, რისი შედეგებითაც მოხდება მათი შესაბამის ჯგუფებში გადანაწილება.

Informational Meeting for Freshmen
Today was held the informational meeting for the Students enrolled at the National Defence Academy. Rector of NDA, Mr. Erekle Chigogidze and the Head of Bachelor School, Ms. Manana Maghradze congratulated to freshmen on their admission at the Academy.
In the framework of today’s meeting, freshmen had an opportunity to familiarize themselves with the contract details, education process and existing command structure.
After the meeting, the Junkers signed the 10 year contract with the Ministry of Defence, from which 4 year is dedicated to education and the rest 6 year - to serve in the Georgian Armed Forces. They also passed an English language test to determine their level of proficiency and based on the results they will be divided into applicable groups.