დღეს, კანადელმა ინსტრუქტორებმა ეროვნული თავდაცვის აკადემიის საბაკალავრო სკოლის იუნკერებისთვის გამართეს სიმპოზიუმი, თემაზე „სამხედრო ეთიკა და ფილოსოფია“.
კანადის სან ჟენის სამეფო სამხედრო კოლეჯის წარმომადგენელი, დოქტორი მარკ ენბუ იუნკერებს ეთიკურ დილემასა და მორალურ ფილოსოფიაზე ესაუბრა.
სიმპოზიუმი კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა. იუნკერები ბრძოლის ველზე ეთიკურ დილემასთან დაკავშირებული საკითხებით დაინტერესდნენ.
აღნიშნული სიმპოზიუმი საქართველოსა და კანადის თავდაცვის სამინისტროებს შორის არსებული სამხედრო თანამშრომლობის პროგრამის ფარგლებში ჩატარდა.

Symposium at the National Defence Academy
Today, the Canadian Instructors held a symposium at the National Defence Academy on “Military Ethics and Philosophy.”
The representative of the Royal Military College Saint-Jean of Canada, Dr. Marc Imbeault discussed the ethical dilemmas and moral philosophy.
The second part of the symposium was held in an interactive way. Junkers asked questions regarding the ethical dilemmas of the battlefield.
The above mentioned symposium was held in the framework of the existing military cooperation programme between the Ministry of Defence of Georgia and the Ministry of National Defence of Canada.