სასწავლო წლის დასაწყისი საბაკალავრო სკოლაში
საწყისი საბრძოლო მომზადების კურსის წარმატებით გავლისა და ფიცის დადების შემდეგ პირველი კურსის იუნკერები აქტიურად შეუდგნენ სასწავლო პროცესს. მათ აკადემიისგან გადაეცათ პერსონალური კომპიუტერები.
იუნკერებს დღევანდელი დღე აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა, რექტორის მოადგილემ, ბატონმა ერეკლე ჩიგოგიძემ და საბაკალავრო სკოლის დირექტორმა, ქალბატონმა მანანა მაღრაძემ მიულოცეს.
ოთხწლიანი საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის დასრულების შემდეგ კურსდამთავრებულებს მიენიჭებათ ბაკალავრის ხარისხი და ოფიცრის პირველადი სამხედრო წოდება „ლეიტენანტი“, რის შემდეგაც სწავლას გააგრძელებენ სპეციალიზაციის კურსებზე.

The Start of the Academic Year at the Bachelor School
After successfully completing the Basic Combat Training Course and taking an oath Junkers actively started the academic year. First year Junkers received personal computers.
The Acting Rector of NDA, Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikin, Deputy Rector, Mr. Erekle Chigogidze and the Head of Bachelor School, Ms. Manana Maghradze congratulated to the Junkers on the start of the academic year.
After finishing the four year Bachelor Studies Junkers will receive Bachelor’s Degree and the first rank of an Officer “Lieutenant”. After which they will continue their studies at the specialization courses.