ნატო-ს დელეგაციის ვიზიტი აკადემიაში
საქართველოში  ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება „თავდაცვის ინსტიტუციური აღმშენებლობის სკოლის“ საკითხებზე მომუშავე ნატო-ს ექსპერტთა ჯგუფი.
აღნიშნული ვიზიტის ფარგლებში, დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას  ნატო-ს შტაბ-ბინისა და ნატო-ს ძირითადი ჯგუფის წარმომადგენლები ესტუმრნენ.
გაცნობით შეხვედრაზე აკადემიის ხელმძღვანელობამ სტუმრებს უმაღლესი სამხედრო სასწავლებლის საქმიანობა და საერთაშორისო თანამშრომლობის ფარგლებში განხორციელებული და დაგეგმილი ღონისძიებები გააცნო. მხარეებმა, ასევე ყურადღება გაამახვილეს აკადემიასა და ნატო-ს სხვადასხვა პროგრამებს (DEEP, PDP) შორის არსებულ თანამშრომლობასა და მათი მხრიდან მიღებულ მხარდაჭერაზე.

NATO Experts Team working on the “Defence Institution Building School” is paying an official visit to Georgia.
In the framework of the above mentioned visit, today, the representatives of NATO headquarters and NATO Core Team held a meeting with the Leadership of the National Defence Academy.
During the meeting, the Georgian side introduced to the guests the activities of the Higher Military Institution, along with the implemented and planned activities in terms of international relations. The parties also discussed the existing cooperation between the National Defence Academy and NATO programmes (DEEP, PDP) and their support.