ანდრია გოცირიძის ლექცია სპიკერების პროგრამის ფარგლებში
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში გრძელდება „სპიკერების პროგრამა“. დღეს, კიბერუსაფრთხოების ბიუროს დირექტორმა, ბატონმა ანდრია გოცირიძემ კაპიტნის საკარიერო სკოლის მსმენელებს ლექცია წაუკითხა, თემაზე: "კიბერუსაფრთხოება - გლობალური გამოწვევა, კიბერელემენტების გამოყენება პოსტსაბჭოთა კონფლიქტებში".
ლექციის მსვლელობისას, ბატონმა ანდრიამ ყურადღება გაამხვილა სამხედრო მოსამსახურეებისთვის კიბერუსაფრთხოების საკითხების ცოდნის მნიშვნელობაზე. მან ასევე ისაუბრა საქართველოს კიბერსივრცეზე განხორციელებულ შეტევებსა და არსებულ თანამედროვე გამოწვევებზე.
ლექციის მეორე ნაწილი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა და ძირითადად საქართველოში კიბერუსაფრთხოების კუთხით გატარებულ ღონისძიებებს შეეხო.

The Lecture Of Andria Gotsiridze In The Framework Of Speakers Program
In the framework of the "Speakers Program" the Director of LEPL – Cyber Security Bureau, Mr. Andria Gotsiridze delivered the lecture to the Captain Career School Listeners on "Cyber Security - Global Challenge, the use of Cyber Elements in the Post-Soviet Conflicts".
During the lecture, he highlighted the importance on providing the general knowledge on cyber-security to the military personnel. He also discussed the cyber-attacks on Georgian and the modern challenges.
Second part of the lecture had an interactive nature. The audience asked questions to the guest regarding the activities carried in Georgian in terms of cyber-security.