ირაკლი მენაღარიშვილის ლექცია სამეთაურო-საშტაბო სკოლაში
დღეს, სამეთაურო-საშტაბო სკოლაში სტუმრად იმყოფებოდა ექსპერტი საგარეო პოლიტიკის საკითხებში და სტრატეგიული კვლევითი ცენტრის დირექტორი, ბატონი ირაკლი მენაღარიშვილი.
ბატონმა ირაკლიმ სამეთაურო-საშტაბო სკოლის მსმენელებს ლექცია წაუკითხა, თემაზე: „საქართველოს საგარეო პოლიტიკის ფორმირება“. ლექციის მსვლელობისას, მან ისაუბრა საქართველოს საგარეო პოლიტიკის ჩამოყალიბებასა და პრიორიტეტებზე, ასევე განიხილა მცირე ქვეყნის უსაფრთხოების გაძლიერების საგარეო პოლიტიკური სტრატეგიები.
აღნიშნულმა ლექციამ დიდი ინტერესი გამოიწვია ოფიცრებში. ლექციის მეორე ნახევარი კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა. მსმენელებმა ამომწურავი პასუხები მიიღეს მათთვის საინტერესო კითხვებზე.

Irakli Menagharishvili at the Command and General Staff School
Today, the Expert in Foreign Political Affairs and the Director of Strategic Research Center, Mr. Irakli Menagharishvili visited the Command and General Staff School.
Mr. Menagharishvili delivered the lecture to the Command and General Staff School Listeners on “The Formation of Georgia’s Foreign Policy”. During the lecture he discussed the formation and priorities of Georgia’s Foreign Policy, as well as the foreign political strategy for the improvement of small countries security.
The above mentioned lecture found great interest among officers. Second part of the lecture was held in an interactive way. Listeners asked questions on topics of interest and received fulfilling answers.