სწავლება გენდერულ თანასწორობასა და გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუცია № 1325-ზე
ეროვნული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის, როგორც საბაკალავრო, ასევე საკარიერო სკოლების სასწავლო გეგმის მიხედვით ტარდება სწავლებები თემაზე: „გენდერული თანასწორობის პრინციპები და გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუცია № 1325.“
ამ ეტაპზე დამტიკცებული სასწავლო გეგმის შესაბამისად, აკადემიის კაპიტნის საკარიერო სკოლის მსმენელებს ჩაუტარდათ სამდღიანი სწავლება აღნიშნულ თემასთან დაკავშირებით.
სწავლების ფარგლებში, აკადემიის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელმა, ქალბატონმა მაია ავალიანმა და საზოგადოებასთან ურთიერთობის განყოფილების უფროსმა, ქალბატონმა ინგა ჭილაშვილმა გენდერული თანასწორობის პრინციპებზე, გაეროს უშიშროების საბჭოს რეზოლუცია 1325: ქალები, მშვიდობა და უსაფრთხოების მნიშვნელობასა და ცნობიერების ამაღლებაზე ისაუბრეს.

In the framework of National Action Plan, the training on Gender Equality Principles and United Nations Security Council Resolution 1325 was implemented in both Bachelor and Career Schools’ Curriculum.
On this stage, according to the approved schedule the listeners of the NDA Captain Career School Listeners attended the three day training on the above mentioned subject.
In the framework of the training, the Head of NDA Administration, Mrs. Maia Avaliani and the Head of Public Relations Section, Ms. Inga Chilashvili discussed the gender equality principles, the importance and raising awareness of the UN Security Council Resolution 1325: Women, Peace and Security.