სამეცნიერო კონფერენცია ტერორიზმის საფრთხეები და საქართველო
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში ჩატარდა ორდღიანი სამეცნიერო კონფერენცია თემაზე: “ტერორიზმის საფრთხეები და საქართველო“.
აღნიშნული კონფერენცია ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეთაურო-საშტაბო სკოლის უფროსი ინსტრუქტორის, ვიცე-პოლკოვნიკ ზურაბ მჭედლიშვილის ორგანიზებით ჩატარდა.
კონფერენციაზე მოხსენებით გამოვიდნენ ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეთაურო-საშტაბო სკოლის მსმენელები, საბაკალავრო სკოლის იუნკერები, ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის, საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტისა და ილიას თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტები.
კონფერენციის მსვლელობისას განხილული იქნა ტერორიზმის იდეოლოგია და მის მიერ გამოწვეული საფრთხეები. გამომსვლელებმა, ასევე ისაუბრეს საქართველოს კიბერუსაფრთხოების სტრატეგიასა და სირიაში არსებულ მდგომარეობაზე.

National Defence Academy of Georgia hosted the two day Scientific Conference on “Threats of Terrorism and Georgia”.
Above mentioned Conference was organized by the Senior Instructor of the NDA Command and General Staff School, LTC Zurab Mchedlishvili.
The Speakers at the conference were NDA Command and General Staff School Listeners, NDA Bachelor School Junkers, Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, Georgian Technical University and Ilia State University students.
During the conference the speakers reviewed the ideology of terrorism and its threats. They also discussed the cyber-security strategy of Georgia and the existing situation in Syria.