სასწავლო წლის შემაჯამებელი შეხვედრა კაპიტნის საკარიერო სკოლაში
დღეს, კაპიტნის საკარიერო სკოლაში 2015 სასწავლო წლის შემაჯამებელი შეხვედრა გაიმართა. შეხვედრას აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, პოლკოვნიკი მალხაზ მაკარაძე, აკადემიის კომენდანტი, ვიცე-პოლკოვნიკი ვასილ კოპეიკინი, კაპიტნის საკარიერო სკოლის უფროსი, ვიცე-პოლკოვნიკი დავით ჩხეტიანი და არსებული კურსების ხელმძღვანელები ესწრებოდნენ.
შეხვედრაზე განხილულ იქნა 2015 წლის სასწავლო პროგრამები, გამოვლენილი პრობლემური საკითხები, მათი გადაჭრისა და პროგრამების დახვეწის გზები. საუბარი ასევე შეეხო 2016 წლის სასწავლო პროგრამების განახლებას.
კაპიტნის საკარიერო სკოლის პროგრამა წარმოადგენს ოფიცრის ძირითადი სამხედრო განათლების II საფეხურს, რომელიც სამხედრო მოსამსახურეებს საშუალებას აძლევს მიიღონ ტაქტიკური დონის განათლება. ამჟამად, სკოლის შემადგენლობაში შედის 9 გვარეობის კურსი: მანევრის, არტილერიის, საინჟინრო, ლოგისტიკის, პერსონალის, დაზვერვის, კავშირგაბმულობის, ავიაციისა და საჰაერო თავდაცვის კაპიტნის საკარიერო კურსები.

End of the Academic Year Meeting at the Captain Career School
Today was held the summary meeting of the 2015 Academic year Captain Career School. Actin Rector of NDA, Colonel Malkhaz Makaradze, Commandant of NDA, Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikini, Head of the Captain Career School, Lieutenant-Colonel Davit Chkhetiani and the Heads of the Captain Career School Courses attended the meeting.
During the meeting 2015 training programmes, problematic issues, the ways to improve the courses were addressed. They also discussed the renewal of the 2016 training programs.
Captain Career School represents the II level of the Basic Military Education which gives military personnel an opportunity to receive tactical level education. Currently, the School includes 9 Courses: Maneuver, Artillery, Engineering, Logistics, Personnel, Intelligence, Signal, Aviation and Air Defence Captain Career Courses.