ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებიან ევროპაში პარტნიორი ენების სასწავლო ცენტრის დირექტორი, ბატონი კიტ ვერტი და ენების საერთაშორისო საკოორდინაციო ბიუროს წარმომადგენელი, ქალბატონი ინგრიდა ლეიმანისი.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრები აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელს, პოლკოვნიკ მალხაზ მაკარაძესა და საბაკალავრო სკოლის ენობრივი მომზადების განყოფილების ხელმძღვანელს, ქალბატონ ლელა ხუბულურს შეხვდნენ და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
ქალბატონი ინგრიდა ლეიმანისი აკადემიის საბაკალავრო სკოლის ენობრივი მომზადების განყოფილების ინგლისური ენის მასწავლებლებისთვის ჩაატარებს სამდღიან სემინარს თემაზე: „სამხედრო ინგლისური“. სამომავლოდ, ასევე დაგეგმილია ბიუროს წარმომადგენლების მიერ საბაკალავრო სკოლის იუნკერებისთვის სამხედრო ინგლისურის ლექციების ჩატარება.

Seminar for the English Language Teachers of the Language Training Section
The Director of Partner Language Training Center Europe, Mr. Keith L. Wert and the Representative of the Bureau for International Language Co-ordination, Ms. Ingrida Leimanis are visiting the National Defence Academy.
In the framework of the visit, the guests met with the Acting Rector of NDA, Colonel Malkhaz Makaradze and the Head of the Language Training Section, Ms. Lela Khubuluri. During the meeting the parties discussed the opportunities of future cooperation.
Ms. Leimanis will deliver the three day seminar for the English language teachers of the Bachelor School Language Training Section regarding the military English. In the future, the Bureau for International Language Co-ordination will also conduct military English classes for the Bachelor School Junkers.