სენ-სირის სამხედრო სკოლის მსმენელების სტაჟირების დასასრული
საქართველოსა და საფრანგეთის თავდაცვის სამინისტროებს შორის არსებული ორმხრივი ხელშეკრულების ფარგლებში, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში ერთთვიანი სტაჟირება გაიარა სენ-სირის სამხედრო სკოლის ორმა მსმენელმა, ლეიტენანტმა ჟან-ფრანსუა ფრაისმა და ლეიტენანტმა მარი ლე გორეკიმ.
სტაჟირების ფარგლებში, ფრანგმა მსმენელებმა იუნკერებთან ერთად ინგლისური ენის შემსწავლელი კურსები გაიარეს და ასევე მონაწილეობა მიიღეს საჩხერის სამთო მომზადების სკოლის მიერ ორგანიზებულ სამხედრო სროლებში.
მსმენელებისთვის დაგეგმილი იყო სხვადასხვა აკადემიური, სამხედრო და კულტურული ღონისძიებები. ისინი სტუმრად იმყოფებოდნენ ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეთაურო-საშტაბო სკოლაში, ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის გორის რეგიონალურ ოფისში, სახელმწიფო სამხედრო სამეცნიერო-ტექნიკურ ცენტრ „დელტა“-ში, ეროვნულ სასწავლო ცენტრ კრწანისში, გიორგი ანწუხელიძის სახელობის სერჟანტთა მომზადების ცენტრსა და საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალურ შტაბში.

In the framework of the Bilateral Agreement between the Ministry of Defence of Georgia and the Ministry of Defence of France, two listeners of the Saint-Cyr Military School, Second Lieutenant Jean-François Fraysse and the Second Lieutenant Marie Le Gorec took one month internship at the National Defence Academy.
During the Internship, along with the Junkers, the Listeners of the Saint-Cyr Military School attended the English Language Courses and also participated in the military shooting organized by the Sachkhere Mountain Training School.
Different academic, military and cultural activities were planned for the Listeners. They visited NDA Command and General Staff School, the EUMM Gori Regional Office, State Military Scientific-Technical Centre Delta, National Training Centre Krtsanisi, Giorgi Antsukhelidze Sergeant Training Centre and the General Staff of GAF.