დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეთაურო-საშტაბო სკოლაში სტუმრად იმყოფებოდნენ კასპიის სტრატეგიის ინსტიტუტის წარმომადგენლები გენერალური მდივანი ბატონი ჰალდუნ იავაში, უმაღლესი საკონსულტაციო საბჭოს თავმჯდომარე, ბატონი ჰალილ აკინძი, კასპიის რეგიონის კოორდინატორი, ქალბატონი ქემალ ფაშაევა და ჰასენის ცენტრის ენერგეტიკის ექსპერტი და სტრატეგიისა და პოლიტიკის კოორდინატორი, დოქტორი რუჩჰან კაია.
სტუმრები აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელს, ვიცე-პოლკოვნიკ ვასილ კოპეიკინს, სამეთაურო-საშტაბო სკოლის უფროსის მოვალეობის შემსრულებელს, ვიცე-პოლკოვნიკ კახაბერ ჭაფოძეს, სამეთაურო-საშტაბო სკოლის ომის წარმოების კურსის უფროსს, ვიცე-პოლკოვნიკ გიორგი ყალიჩავას, სამეთაურო-საშტაბო სკოლის მოსამზადებელი კურსის უფროსს, ვიცე-პოლკოვნიკ ზეზვა ლიპარტელიანსა და სამეთაურო-საშტაბო სკოლის ტაქტიკის გამოყენება სრული სპექტრის ოპერაციებში კურსის უფროსს, ვიცე-პოლკოვნიკ რომან ქავთარაძეს შეხვდნენ. შეხვედრის პირველი ნაწილი გაცნობით ხასიათს ატარებდა. მხარეებმა ერთმანეთს აკადემიისა და ინსტიტუტის საქმიანობები გააცნეს.
მოგვიანებით, შეხვედრა დახურულ ფორმატში გაგრძელდა, სადაც განხილული იყო საქართველოს უსაფრთხოების ხედვა 2016 წელს.

Today, the Representatives of the Caspian Strategy Institute HASEN Secretary General, Mr. Haldun Yavaş, Chairman of the High Consultation Council of HASEN, Mr. H.E. Halil Akıncı, HASEN Caspian Region Coordinator, Ms. Kemale Paşayeva and HASEN Center of Energy Expert and HASEN Strategy and Politics Coordinator, Dr. Rüçhan Kaya visited the NDA Command and Staff School.
The Guests met with the Acting Rector of NDA, LTC Vasil Kopeikin, the Acting Head of Command and Staff School, LTC Kakhaber Chapodze, the Chief of the War Fighting Course of CGS, LTC Giorgi Kalichava, the Chief of the Training Course of CGS, LTC Zezva Liparteliani and the Chief of the Tactics in Full-spectrum Operations Course of CGS, LTC Roman Kavtaradze. During the meeting the parities introduced to each other the activities of the Academy and Institute.
Later on, the closed meeting was held among parties during which Georgias Security Outlook 2016 was discussed.