ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში რიგით მეორე საერთაშორისო კვირეული ოფიციალურად გაიხსნა. კვირეულში იუნკერებთან ერთად, ამერიკის, საფრანგეთის, გერმანიის, ჩეხეთის, ლიტვის, ლატვიის, აზერბაიჯანისა და თურქეთის უმაღლესი სამხედრო სასწავლებლების მსმენელები მონაწილეობენ.
საერთაშორისო კვირეული გენერალური შტაბის უფროსმა, გენერალ-მაიორმა ვახტანგ კაპანაძემ, თავდაცვის მინისტრის მოადგილემ, ანა დოლიძემ და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა გახსნეს.
საერთაშორისო კვირეულის მიზანი აკადემიის ცნობადობის ამაღლება და პოპულარიზაციაა.
კვირეულის ფარგლებში მონაწილეებისთვის დაგეგმილია სხვადასხვა სახის აკადემიური და კულტურულ-შემეცნებითი ღონისძიებები.
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში საერთაშორისო კვირეული ყოველწლიურად ტარდება. ღონისძიება 21 მარტს გაიხსნა და 25 მარტს დასრულდება.

From March 21st to March 25th the National Defence Academy will be hosting the 2nd International Week. Along with the Junkers, the Cadets from USA, France, Germany, Czech, Lithuania, Latvia, Azerbaijan and Turkey are attending the event.
Chief of Georgian Armed Forces, Major-General Vakhtang Kapanadze, Deputy Defence Minister, Ana Dolidze and the Acting Rector of NDA, Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikin officially opened the International Week.
The purpose of the International Week is to promote and raise awareness of the National Defence Academy. In the framework of the international week, various academic and cultural events are planned for the participants.