ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში საერთაშორისო კვირეული გრძელდება
დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში საერთაშორისო კვირეული გრძელდება. კვირეულში სხვადასხვა ქვეყნის უმაღლესი სამხედრო სასწავლებლის მსმენელები მონაწილეობენ.
კადეტებმა და იუნკერებმა დღეს ჯგუფური დავალებების შესახებ პრეზენტაციები წარადგინეს და ერთმანეთს თბილისის ტურის შესახებ შთაბეჭდილებები გაუზიარეს.
დღესვე, კვირეულის მონაწილეებისთვის ლექციები წაიკითხეს გენერალური შტაბის უფროსის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ომარ ბეგოიძემ, თავდაცვის მინისტრის მრჩეველმა შოთა ღვინერიამ, გენერალური შტაბის J-3 ოპერატიული დაგეგმვის დეპარტამენტის უფროსმა, პოლკოვნიკმა ნიკოლოზ ჯანჯღავამ და წვრთნებისა და სამხედრო განათლების სარდლობის სერჟანტმა, მთავარმა სერჟანტმა კობა ოშხერელმა. ლექციების მთავარი თემები საქართველოს შეიარაღებულ ძალები, სამხედრო გამოწვევები და საერთაშორისო უსაფრთხოება იყო.
ლექციების დასრულების შემდეგ, მონაწილეები ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელ, ვიცე-პოლკოვნიკ ვასილ კოპეიკინთან ერთად პრეზიდენტის სასახლეს ესტუმრნენ, სადაც საქართველოს ეროვნული უშიშროების საბჭოს მდივანს ირინე იმერლიშვილს, საქართველოს პრეზიდენტის მრჩეველსა და საგარეო ურთიერთობათა მდივანს თენგიზ ფხალაძეს, საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის უფროსს გიორგი აბაშიშვილსა და თავდაცვის მინისტრის მოადგილეს ანა დოლიძეს შეხვდნენ.
საერთაშორისო კვირეულის ფარგლებში მონაწილეები საჩხერის სამთო მომზადების სკოლასა და სახელმწიფო სამხედრო სამეცნიერო-ტექნიკურ ცენტრ „დელტასაც“ ესტუმრებიან.

David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia is hosting the 2nd International Week. Cadets from different foreign military higher institutions are participating in the Week.
Today, the Cadets and Junkers delivered the presentation on Team Exercises and shared their feelings regarding the Tbilisi Tour.
Deputy Chief of General Staff, Colonel Omar Begoidze, Adviser of the Defence Minister Shota Ghvineria, Chief of J-3 Operational Planning Department of the General Staff, Colonel Nikoloz Janjghava and the Sergeant of the Training and Military Education Command, Master Sergeant Koba Oshkhneli delivered the lecture on topics of the Georgian Armed Forces, military challenges and the international security.
After the lectures, the participants viewed the President’s Palace. In the framework of the International Week, the participants will visit the Sachkhere Mountain Training School and the State Military Scientific-Technical Centre Delta.