ტრენინგები ეროვნული თავდაცვის აკადემიის თანამშრომლებისთვის
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და ნატო-ს სამხედრო განათლების განვითარების პროგრამას (DEEP) შორის გაფორმებული სამოქმედო გეგმის ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის თანამშრომლებისთვის ჩატარდა ორდღიანი ტრენინგი ადამიანური რესურსების, საინფორმაციო ტექნოლოგიების, ლიდერიზმის განვითარების, რესურსების მართვისა და ფინანსების სფეროებში.
აკადემიის თანამშრომლებისთვის ტრენინგები ჩაატარეს ვარშავის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის პროფესორმა პიოტრ გავლიჩეკმა, ბრნოს თავდაცვის უნივერსიტეტიდან ვიცე-პოლკოვნიკმა იარომირ მარესმა და პოლკოვნიკმა იაროსლავ კოზუბეკმა, რუმინეთის თავდაცვის რესურსების მართვის კვლევების რეგიონალური დეპარტამენტიდან მაიორმა ფლორინ ოგიგაუმ.
აღნიშნული ტრენინგების მიზანია გამოცდილების გაზიარება და აკადემიის თანამშრომლების პროფესიული განვითარების ხელშეწყობა.

Trainings for the National Defence Academy Personnel
In the framework of the Action Plan collaborated between the National Defence Academy and NATO Defence Education Enhancement Programme (DEEP) two day training was held for the NDA personnel in Human Resource Management, Informational Technology, Leadership and Resource Management and Finance.
Associate Professor Piotr Gawliczek from the National Defence University of Warsaw, LTC Jaromir Mares and COL Jaroslav Kozuberk from Defence University of Brno and Maj Florin Ogigau from Regional Department of Defence Resources Management Studies conducted the trainings for NDA personnel.
The purpose of the training is to share experience and support to professional development of the NDA personnel.