ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის ფარგლებში, დღეს, აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორი პროფესორ, დოქტორი ილიას ჩილოღლუ.
აკადემიის წარმომადგენლებმა სტუმარს უმაღლესი სასწავლებლის საქმიანობა, არსებული სკოლები და საგანმანათლებლო პროგრამები გააცნეს. შეხვედრაზე მხარეებმა დეტალურად განიხილეს სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები.
მემორანდუმის თანახმად აკადემიასა და უნივერსიტეტს შორის განხორციელდება ერთობლივი კვლევითი პროექტები, საგანმანათლებლო და პროფესორ-მასწავლებელთა კვალიფიკაციის ამაღლებისა და პროფესიული განვითარების პროგრამები.

The Rector of the International Black Sea University at the NDA
In the framework of the Memorandum of Understanding signed between the National Defence Academy and the International Black Sea University, today, the Rector of the International Black Sea University, Professor, Doctor Ilyas Ciloglu visited the National Defence Academy.
The NDA representatives introduced to the guests the Academy activities, existing schools and educational programmes. During the meeting, the parties discussed the future cooperation matters in detail.
According to the MoU, NDA and IBSU will carry out joint research projects, educational and professors-teachers’ professional development programmes.