ქვეით ოფიცერთა მომზადების კურსის გამოშვება
ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში უმცროს ოფიცერთა სკოლის ქვეით ოფიცერთა მომზადების კურსის გამოშვებისადმი მიძღვნილი ცერემონიალი გაიმართა. კურსდამთავრებულებმა 31 კვირის განმავლობაში წარმატებით გაიარეს სამხედრო განათლების ძირითადი საფეხურის შესაბამისი მომზადება.
ლეიტენანტებს კურსის დასრულება საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსის მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ნიკოლოზ აგლაძემ და აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა მიულოცეს.
ქვეით ოფიცერთა მომზადების კურსის დასრულების შემდეგ, 45 კურსდამთავრებული ლეიტენანტი დაინიშნება ოცეულის მეთაურის თანამდებობაზე, ხოლო 16 ლეიტენანტი სწავლას გააგრძელებს დაზვერვის ოფიცერთა მომზადების კურსზე.

The National Defence Academy of Georgia hosted the graduation ceremony of the Infantry Officer Course of the Junior Officer School. The graduates have successfully completed 31 weeks of basic military education.
The Deputy Chief of General Staff of the Georgian Armed Forces, Colonel Nikoloz Agladze and the Acting Rector of the Academy, Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikini congratulated the Lieutenants on their graduation.
After the graduation of the Infantry Officers Training Course 45 graduate Lieutenants will be appointed to the platoon commanders’ position and 16 Lieutenant will continue their studies on Intelligence Officers Training Course