დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის საბაკალავრო სკოლის მეორეკურსელი იუნკერებისთვის საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა.
შეხვედრის ფარგლებში, საბაკალავრო სკოლის საგანმანათლებლო პროგრამების ხელმძღვანელებმა საბაკალავრო სკოლის დირექტორმა, პროფესორმა მანანა მაღრაძემ, პროფესორმა ქეთევან ქუთათელაძემ და პროფესორმა რობერტ ჰენდმა იუნკერებს საგანმანათლებლო პროგრამების სტრუქტურა, აქტუალობა, მიზნები და დასაქმების პერსპექტივები გააცნეს.
სასწავლო სამმართველოს უფროსი, ქალბატონი მარიამ დარბაიძე იუნკერებს სასწავლო პროცესის მარეგულირებელ დოკუმენტში შეტანილი ცვლილებების შესახებ ესაუბრა.
აღნიშნული შეხვედრა მიზნად ისახავს იუნკერებისთვის არსებული საგანმანათლებლო პროგრამების შესახებ სრული ინფორმაციის მიწოდებას, რათა შემდგომ იუნკერებმა გაცნობიერებულად შეძლონ მომავალი პროფესიის არჩევა.
2016-2017 სასწავლო წლიდან საბაკალავრო სკოლაში ამოქმედდება ახალი საგანმანათლებლო პროგრამა - თავდაცვა და უსაფრთხოება, რომელიც იუნკერებს საშუალებას მისცემს გლობალურ და ეროვნულ დონეზე შეისწავლონ კომპლექსური პოლიტიკური, ეკონომიკური და სოციალური პროცესები, საგარეო პოლიტიკია, თანამედროვე საინფორმაციო და კიბერსივრცეში მიმდინარე პროცესები.
საბაკალავრო სკოლის დასრულების შემდეგ იუნკერები იღებენ ბაკალავრის ხარისხს შესაბამის სპეციალობაში - მენეჯმენტი, ინფორმატიკა, თავდაცვა და უსაფრთხოება და ოფიცრის პირველად სამხედრო წოდებას - "ლეიტენანტი".

The Informational Meeting for the BA Second Year Junkers
In the framework of the meeting, the heads of educational programmes Bachelor School Director, Professor Manana Maghradze, Professor Ketevan Kutateladze and Dr. Robert Hand introduced to the Junkers’ the structure and the purpose of the programmes, they also discussed the actuality of the programmes and the employment perspectives.
The Head of Educational Division, Ms. Mariam Darbaidze talked about the changes made in learning process regulatory document.
The purpose of the meeting was to provide the second year Junkers’ with the full information regarding the existing educational programmes in order to enable them to have full understanding while choosing their future profession.
From 2016-2017 academic year the new educational programme – Defence and Security will be introduced. After finishing the programme the Junkers’’ will have necessary knowledge of the complex political, economic and social processes on both global and national levels, foreign politics and the current events in modern informational and cybersecurity area.
After the graduation the Junkers’ will obtain the Bachelor’s Degree in a chosen specialty – Management, Informational Technology, Defence and Security and the first rank of an Officer “Lieutenant”.