18 ივლისიდან 22 ივლისის ჩათვლით ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში მიმდინარეობს საქართველოს შეიარაღებული ძალების სერჟანტთა სამეთაურო მომზადების პროგრამა. აღნიშნული პროგრამა მიზნად ისახავს საქართველოს შეიარაღებული ძალების სერჟანტებისთვის მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმების გაცნობას.
დღეს, სერჟანტებს გენერალური შტაბის უფროსი, გენერალ-მაიორი ვახტანგ კაპანაძე შეხვდა. შეხვედრის ფარგლებში, გენერალური შტაბის უფროსმა შეიარღებულ ძალებში მიმდინარე პროცესები განიხილა და სერჟანტთა სამეთაურო მომზადების პროგრამის მნიშვნელობაზეც ისაუბრა.
ერთკვირიანი სწავლების განმავლობაში სერჟანტები გაეცნობიან საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს სამხედრო საკონტრაქტო (პროფესიული) სამხედრო მოსამსახურეთა შემადგენლობების დაწინაურებისა და სამხედრო-პროფესიული განვითარების სახელმძღვანელო დოკუმენტს, თავდაცვის სამინისტროს არსებული რესურსების, დაგეგმარების, შესყიდვებისა და ლოგისტიკური უზრუნველყოფის პროცესს, გენდერულ თანასწორობასა და ლიდერის განვითარების პროგრამას.

From July 18 to July 22 the NCO Commander Training Programme will be held at the National Defence Academy. The purpose of the programme is to introduce to the GAF NCOs the current and planned reforms.
Today, the Chief of General Staff, Major-General Vakhtang Kapanadze met with the NCOs. During the meeting, the Chief of General Staff discussed the current reforms at the GAF and also talked about the importance of the NCO Command Training Programme.
In the framework of the programme, the NCOs will familiarize themselves with the promotion and military-professional development manual of the Military Contract personnel of MoD, the process of the MoD Resources, procurement and logistical support, Gender Equality and Leader Development Programme.