ბალტიის თავდაცვის კოლეჯთან ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი განახლდა
მიმდინარე წლის 26-28 სექტემბერს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ვიცე-პოლკოვნიკი ვასილ კოპეიკინი, საერთაშორისო ურთიერთობების განყოფილების უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი, ქალბატონი ნინო გეწაძე და სამეთაურო-საშტაბო სკოლის უფროსი ინსტრუქტორი, ვიცე-პოლკოვნიკი ბეჟან კიკნაველიძე გაცნობითი სახის ვიზიტით სტუმრად იმყოფებოდნენ ბალტიის თავდაცვის კოლეჯში.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა,   ვასილ კოპეიკინმა და ბალტიის თავდაცვის კოლეჯის კომენდანტმა, გენერალ-მაიორმა ანდის დილანსმა  ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმის განახლებას.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ხელმძღვანელობამ, ბალტიის თავდაცვის კოლეჯის წარმომადგენლებს აკადემიის საქმიანობა, არსებული სკოლები და საგანმანათლებლო პროგრამები გააცნეს. შეხვედრაზე, ასევე განიხილეს სამეთაურო-საშტაბო და სამაგისტრო პროგრამები, აკადემიის მიერ საერთაშორისო კუთხით გატარებული ღონისძიებები და მხარეებს შორის სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივები.

Renewal of Memorandum of Understanding between NDA of Georgia and BALTDEFCOL
On September 26-28, 2016 LTC Vasil Kopeikin, an Acting Rector of National Defence Academy, Mrs. Nino Getsadze, an  Acting head of the International Relations Division and LTC Bezhan Kiknavelidze, a Senior Instructor of the Command and Staff  School  of NDA had an introductory visit at the Baltic Defence College.
LTC Vasil Kopeikin, the Acting Rector of National DefenceAcademy and MG Andis Dilans, the Commandant of the Baltic Defence College signed the renewal of the “Memorandum of Understanding”.
Heads of the Baltic Defence College were given information about the academy, on-going activities, existing schools and educational programs by the representatives of the National Defence Academy of Georgia. During the meeting, Georgian and Estonian sides emphasized on their willingness and readiness to enhance further their cooperation in the future.