ახალი სასწავლო წლის დასაწყისი საბაკალავრო სკოლაში
ერთიანი ეროვნული გამოცდებისა და აკადემიის შიდა ტურების წარმატებით გავლის შემდეგ, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერთა ბატალიონში ბაკალავრიატის საგანმანათლებლო პროგრამაზე 147 იუნკერი ჩაირიცხა, მათ შორის 7 ქალი.
პირველკურსელ იუნკერებს ეროვნული თავდაცვის აკადემიისგან პერსონალური კომპიუტერები გადაეცათ.
სასწავლო წლის დაწყება იუნკერებს აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა, რექტორის მოადგილემ, ბატონმა ერეკლე ჩიგოგიძემ, საბაკალავრო სკოლის დირექტორმა, პროფესორმა  მანანა მაღრაძემ და იუნკერთა ბატალიონის მეთაურმა, პოლკოვნიკმა რომან ჯანულიამ მიულოცეს.
საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამის დასრულების შემდეგ კურსდამთავრებულებს მიენიჭებათ ბაკალავრის აკადემიური ხარისხი და ოფიცრის პირველადი სამხედრო წოდება „ლეიტენანტი“, რის შემდეგაც სწავლას გააგრძელებენ სპეციალიზაციის

The Start of the Academic Year at the Bachelor School
After Successful completion of national exams and Academy’s internal qualification tests, 147 Junkers, including 7 women, got officially enrolled on Bachelor program at the Junkers’ Battalion of the National Defence Academy.
The Acting Rector of NDA, Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikin, Deputy Rector, Mr. Erekle Chigogidze, The Head of Bachelor School, Professor Manana Maghradze and Chief of Junkers’ Battalion, Colonel Roman Janjulia congratulated to the Junkers on the start of the academic year.
After completion of four-year Bachelor programs’, Junkers will receive Bachelor’s Degree and first rank of an Officer “Lieutenant”. After which they will continue their studies at the specialization courses.