ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებიან ევროპაში პარტნიორი ენების სასწავლო ცენტრის დირექტორი, ბატონი კიტ ვერტი და ენების საერთაშორისო საკოორდინაციო ბიუროს წარმომადგენელი (BILC), ქალბატონი ინგრიდა ლეიმანისი.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმრები აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელს, ვიცე-პოლკოვნიკ ვასილ კოპეიკინს, რექტორის მოადგილეს, ბატონ ერეკლე ჩიგოგიძეს და საბაკალავრო სკოლის ენობრივი მომზადების განყოფილების ხელმძღვანელს, ქალბატონ ლელა ხუბულურს შეხვდნენ. შეხვედრაზე მიმდინარე და სამომავლო თანამშრომლობის საკითხები განიხილეს.
ქალბატონი ინგრიდა ლეიმანისი აკადემიის საბაკალავრო სკოლის იუნკერებს ჩაუტარებს ხუთდღიან პრაქტიკულ აქტივობებს ინგლისურ ენაში, ასევე უზრუნველყოფს საბაკალავრო სკოლის ენობრივი მომზადების განყოფილებას სასწავლო და საგამოცდო მასალებით.

Practical activities in English for the Bachelor School Junkers
The Director of Partner Language Training Center Europe, Mr. Keith L. Wert and the Representative of the Bureau for International Language Co-ordination (BILC), Ms. Ingrida Leimanis are visiting the National Defence Academy.
In the framework of the visit, the guests met with the Acting Rector of NDA, Lieutenant-Colonel Vasil Kopeikin, Deputy Rector, Mr. Erekle Chigogidze and the Head of the Language Training Section, Ms. Lela Khubuluri. During the meeting the parties discussed the opportunities of future cooperation.
Ms. Leimanis will deliver the five day practical activities in english for the Bachelor School Junkers, Also Ms. Leimanis will provide the Language Training Section with additional teaching and testing materials.