მიმდინარე წლის 1-3 ნოემბერს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ვიცე-პოლკოვნიკი ვასილ კოპეიკინი, საერთაშორისო ურთიერთობების სამმართველოს უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი, ქალბატონი ნინო გეწაძე და უმცროს ოფიცერთა სკოლის უფროსი, ვიცე-პოლკოვნიკი გოჩა ბერაძე გაცნობითი სახის ვიზიტით სტუმრად იმყოფებოდნენ საბერძნეთის შეიარაღებული ძალების სამხედრო აკადემიაში.
ვიზიტის ფარგლებში, მხარეებმა ერთმანეთს აკადემიის ზოგადი საქმიანობის შესახებ ინფორმაცია გააცნეს, ასევე განიხილეს საბაკალავრო სკოლის იუნკერებისა და პროფესორ-მასწავლებლების გაცვლით პროგრამებში აქტიური მონაწილეობის საკითხი.
შეხვედრაზე ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და საბერძნეთის შეიარაღებული ძალების სამხედრო აკადემიას შორის სამომავლო თანამშრომლობის პერსპექტივებზეც ისაუბრეს.

Delegation of the NDA undertook an introductory visit to the Military Academy of Greece
On 1-3 November 2016, LTC Vasil Kopeikini, the Acting Rector of the National Defense Academy of Georgia, accompanied by Mrs. Nino Getsadze, the Acting Head of the International Relations Division of the NDA  and LTC Gocha Beradze, the Head of Junior Officers School of the NDA,  successfully undertook an official introductory visit to the Military Academy, the Officer cadet school of the Greek Army.
During the visit, Georgian and Greek sides shared information about their activities, examined perspectives of future collaboration in various spheres, including possibilities of establishing exchange programs for Junkers and Professors of the Bachelor’s School.