იუნკერთა ბატალიონის პრაქტიკული საველე სწავლება
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერთა ბატალიონის იუნკერები თეორიული ცოდნის პრაქტიკული განხორციელების მიზნით გადიან სასწავლო გეგმით გათვალისწინებულ საველე სწავლებებს.
არსებული სასწავლო გეგმის ფარგლებში, მეოთხე კურსის იუნკერებს სასროლეთზე პრაქტიკული მეცადინეობები ჩაუტარდათ საცეცხლე მომზადებაში.
მეორე კურსის იუნკერები 2 კვირის განმავლობაში შეისწავლიან სახიფათო ზონის გადალახვას, კონტაქტზე რეაგირებას, გადაადგილების წყობებსა და ხერხებს, სანგარსავალში შესვლასა და მისი მოწინააღმდეგისგან გაწმენდას.
მეორე კურსის იუნკერებთან ერთად საველე სწავლებას გადიან სენ-სირის სამხედრო სკოლის მსმენელები, რომლებიც აკადემიაში 4 კვირიანი გაცვლითი პროგრამის ფარგლებში იმყოფებიან.

NDA Junkers’ Battalion Junkers, as a part of their curriculum, are undergoing practical field trainings in order to gain more practical experience.
In the framework of existing curriculum, the 4th year Junkers underwent practical exercises in basic rifle marksmanship.
Currently, 2nd year Junkers are undergoing two weeks of practical field training in crossing dangerous areas, reaction to contact, movement formations, entering and cleaning the trenches.
As a part of 4 week exchange programme the Saint-Cyr military school listeners along with the 2nd year Junkers are also participating in the training.