ევროკავშირის მისიის ხელმძღვანელი აკადემიას სტუმრობდა
სპიკერების პროგრამის ფარგლებში, დღეს, დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის ხელმძღვანელი, ელჩი კესტუტის იანკაუსკასი იმყოფებოდა.
მისიის ხელმძღვანელმა ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერებისა და სამხედრო ინსტრუქტორებისთვის ლექცია წაიკითხა თემაზე: „ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისია ევროპის უსაფრთხოებისა და თავდაცვის კონტექსტში“. ლექციის მსვლელობისას ელჩმა ევროკავშირის საერთო უსაფრთხოებისა და თავდაცვის პოლიტიკაზე ისაუბრა, მან ყურადღება ასევე, გაამახვილა საქართველოში ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის არსებობის მნიშვნელობაზე.
სტუმარმა ლექცია კითხვა-პასუხის რეჟიმით დაასრულა. მომავალი ოფიცრების შეკითხვები ძირითადად ქვეყანაში სადამკვირვებლო მისიის საქმიანობას ეხებოდა.

The Head of European Union Monitoring Mission to Georgia at NDA
In the framework of the Speakers’ Programme, today, the Head of European Union Monitoring Mission to Georgia, Ambassador Kęstutis Jankauskas visited the National Defence Academy.
The Head of Mission delivered the lecture on “EUMM in the context of the European Security and Defence” to the NDA Junkers and military instructors. During the lecture the Ambassador discussed the structure and functioning of the Common Security and Defence Policy of the EU, with particular focus on EUMM and its role in Georgia.
The guest concluded the lecture with a question and answer session regarding the activities of EUMM in Georgia.