ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და ჩრდილო ჯორჯიის უნივერსიტეტს შორის გაფორმებული მემორანდუმისა და სამოქმედო გეგმის ფარგლებში, აკადემიაში 2 თვიან სტაჟირებას გაივლის ჩრდილო ჯორჯიის უნივერსიტეტის IV კურსის კადეტი მეთიუ ანისი.
დღეს, სტუმარი ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორს, ვიცე-პოლკოვნიკ ზაზა ჯაფარიძესა და ამერიკელ მრჩეველთა ჯგუფის ხელმძღვანელს, ბატონ რობერტ ჰენდს შეხვდა.
სტაჟირების ფარგლებში, ჩრდილო ჯორჯიის უნივერსიტეტის კადეტი მონაწილეობას მიიღებს სხვადასხვა აკადემიურ, სამხედრო და კულტურულ ღონისძიებაში. გაცნობითი ვიზიტები დაგეგმილია ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის გორის რეგიონალურ ოფისში, სახელმწიფო სამხედრო სამეცნიერო-ტექნიკურ ცენტრ „დელტა“-ში, ეროვნულ სასწავლო ცენტრ კრწანისსა და საქართველოს ატლანტიკურ საბჭოში.
მსგავსი პროგრამების განხორციელება ხელს უწყობს ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და ჩრდილო ჯორჯიის უნივერსიტეტს შორის არსებული თანამშრომლობის გაღრმავებასა და საერთაშორისო მასშტაბით აკადემიის ცნობადობის ამაღლებას.

The Internship of the University of North Georgia Cadet at NDA
In the framework of the MoU and the Action plan signed between the National Defence Academy of Georgia and the University of North Georgia, the 4th year Cadet of the University of North Georgia Matthew Annis will undergo two months internship at the National Defence Academy.
Today, the guest met with the NDA Rector, LTC Zaza Japaridze and the Head of US Advisory Team, Dr Robert Hand.
In the framework of the internship, different academic, military and cultural activities are planned for the Cadet. Informational meetings will be held at the EUMM Gori Regional Office, State Military Scientific-Technical Centre Delta, National Training Centre Krtsanisi, Giorgi Antsukhelidze Sergeant Training Centre and the Atlantic Council of Georgia.
Implementing these types of programmes will improve the existing cooperation with the University of North Georgia and raise the awareness of the Academy at the international level.