ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერები ხელნაწერთა ეროვნულ ცენტრში
კორნელი კეკელიძის სახელობის საქართველოს ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრი 1921 წლის საქართველოს ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით გამოფენას „სიმართლე თებერვლის შესახებ“ მასპინძლობს.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერებმა ცენტრის საგამოფენო დარბაზში 1921 წლის 25 თებერვლის შესახებ წარმოდგენილი გენერალ გიორგი კვინიტაძის, თამარ და აკაკი პაპავების, ნინო და კალისტრატე სალიების ემიგრანტულ არქივებში დაცული წერილები და მასალები დაათვალიერეს.
ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის ორგანიზებით, ოთხდღიანი პროექტი 1921 წლის საქართველოს ოკუპაციის დღესთან დაკავშირებით იმართება. პროექტი მიზნად ისახავს იუნკერთა, როგორც ახალგაზრდა სამხედრო მოღვაწეთა პოპულარიზაციასა და საქართველოს ახალ და თანამედროვე ისტორიას შორის კავშირების ჩვენებას.

Korneli Kekelidze National Center of Manuscripts is hosting the exhibition “The Truth about the February”.
As a part of the exhibition NDA Junkers viewed the archived letters and documents of General Giorgi Kvinitadze, Tamar and Akaki Papavas, Nino and Kalistrate Salias.
The four day project organised by the National Center of Manuscripts is dedicated to the Occupation of Georgia in 1921. The purpose of the project is to promote Junkers as young military personnel and show the connections between New and Modern History of Georgia.