დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში რიგით მესამე საერთაშორისო კვირეული ოფიციალურად გაიხსნა. კვირეულში მონაწილეობას აშშ-ს, გერმანიის, კანადის, ნორვეგიის, რუმინეთის, ესტონეთის, ლიტვის, ლატვიის, უკრაინის, აზერბაიჯანისა და სომხეთის უმაღლესი სამხედრო სასწავლებლების კადეტები, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიისა და ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის სტუდენტები და აკადემიის იუნკერები იღებენ.
ღონისძიება გენერალური შტაბის უფროსის პირველმა მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ნიკოლოზ ჯანჯღავამ და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ზაზა ჯაფარიძემ გახსნეს.
კვირეულის ფარგლებში მონაწილეებისთვის დაგეგმილია სხვადასხვა სახის სამხედრო, აკადემიური და კულტურულ-შემეცნებითი ღონისძიება.

Today, the National Defence Academy is hosting the 3rd International Week. The Cadets from USA, Germany, Canada, Norway, Romania, Estonia, Lithuania, Latvia, Ukraine, Azerbaijan and Armenia, the students of Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Batumi State Maritime Academy and NDA Junkers are participating in the event.
The First Deputy Chief of Georgian Armed Forces, Colonel Nikoloz Janjghava and the Rector of NDA, Lieutenant-Colonel Zaza Japaridze officially opened the International Week.
As a part of the International Week the guests will take part in various military, academic and cultural-educational events.
The purpose of the international week is to increase international collaboration, as well as to promote National Defence Academy and the country itself.