ნატო-ს დღეების ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის იუნკერები ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრში გამართულ ვიდეო-კონფერენციას დაესწრნენ.
ნატო-ს გენერალური მდივნის თანაშემწის მოადგილემ ახალი საფრთხეებისა და გამოწვევების საკითხებში ჯეიმი შეიმ და ნატო-სთან საქართველოს წარმომადგენელმა, ელჩმა ალექსანდრე მაისურაძემ ნატო-ს აღმოსავლეთითა და სამხრეთით არსებულ უსაფრთხოების გამოწვევებზე ისაუბრეს.
აღნიშნული კონფერენცია ნატოსა და ევროკავშირის შესახებ საინფორმაციო ცენტრის ახალი პროექტის „ხაზზეა ნატო“ ფარგლებში გაიმართა. პროექტი ნატო-ს შტაბ-ბინიდან ექსპერტებისა და მაღალი თანამდებობის პირების მიერ საინფორმაციო ცენტრში ყოველთვიურად ონლაინ-კონფერენციების გამართვას ითვალისწინებს.

As a part of NATO days, the National Defence Academy Junkers attended the video conference held at the Information Centre on NATO and EU.
Deputy Assistant Secretary General for Emerging Security Challenges at NATO Jamie Shea and the Head of the Georgian Mission to NATO, Ambassador Alexander Maisuradze discussed the security challenges NATO is facing from both East and South.
The conference was held as a part of the Information Centre on NATO and EU project "NATO is Online". In the framework of the project, experts and high ranking officials from the NATO headquarters will hold monthly conference at the Information Centre.