რუმინეთის თავდაცვის უნივერსიტეტის კომენდანტის ვიზიტი აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში გაცნობითი ვიზიტით იმყოფებოდა რუმინეთის კაროლ პირველის სახელობის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის კომენდანტი, პოლკოვნიკი გეორგე კალოპარეანუ.
ვიზიტის ფარგლებში, პოლკოვნიკ კალოპარენაუს აკადემიის რექტორი, პოლკოვნიკი ზაზა ჯაფარიძე და რექტორის მოადგილე, ვიცე-პოლკოვნიკი ზეზვა ლიპარტელიანი შეხვდნენ.
აკადემიის რექტორმა რუმინელ კოლეგას ეროვნული თავდაცვის აკადემიის საქმიანობა და არსებული საგანმანათლებლო პროგრამები გააცნო. შეხვედრაზე მხარეებმა აკადემიაში სამეცნიერო-კვლევითი ცენტრის ჩამოყალიბებაზე, ასევე სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯის დონეზე ინსტრუქტორების გაცვლითი პროგრამის დაგეგმვისა და რუმინეთის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის მრავალეროვანი ოპერაციების დეპარტამენტთან თანამშრომლობის საკითხებიც განიხილეს.

Today, the Commandant of the Carol I National Defence University of Romania, Colonel Gheorghe Calopareanu visited the National Defence Academy.
The Rector of NDA, Colonel Zaza Japaridze and the Deputy Rector of NDA, LTC Zezva Liparteliani met with the guest.
The NDA Rector introduced to the Romanian colleague the main activities of the Academy and the existing educational programmes. During the meeting, the parties also discussed the opportunities of establishing a scientific research centre at the Academy, as well as the Command and Staff College Instructors’ exchange programmes and the cooperation opportunities with the Multinational Operations Department of the Romanian National Defence University.