აბიტურიენტთა მიღების პირობები და ვადები
სსიპ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში აბიტურიენტთა მიღების პირობები და ვადები
სსიპ დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში ბაკალავრიატის საგანმანათლებლო პროგრამაზე მიიღებიან:
1.  სრული ზოგადი განათლების მქონე, 24 წლამდე აბიტურიენტები, რომლებიც 2012 წლის 6 თებერვლიდან 2012 წლის 23 მარტამდედარეგისტრირდებიან საქართველოს განათლების და მეცნიერებისა სამინისტროს ეროვნული გამოცდების ცენტრში (ელექტრონულად-აპლიკანტები რეგისტრირდებიან მხოლოდ ეროვნული გამოცდების ცენტრის ვებგვერდზე www.naec.ge) აბიტურიენტებად და რეგისტრაციისას აირჩევენ ეროვნული თავდაცვის აკადემიის შემდეგ საგანმანათლებო პროგრამებს:
1. სამხედრო ლოგისტიკა;
2. საერთო-საჯარისო მართვა;
3. სამხედრო კავშირგაბმულობა;
4. საჰაერო თავდაცვის შეიარაღება და ტექნიკა;
5. საარტილერიო საქმე;
6. სამხედრო ავიაცია;
7. სამხედრო ინჟინერია;
8. ჯავშანსატანკო შეიარაღება და ტექნიკა.
2. აბიტურიენტები, რომლებიც გაივლიან სამედიცინო შემოწმებას - საქართველოს თავდაცვის მინისტრის 1996 წლის 24 დეკემბრის N360 ბრძანების შესაბამისი დებულების მიხედვით 2012 წლის 28 მაისიდან 2012 წლის 23 ივნისამდე.
3. აბიტურიენტები, რომლებიც წარმატებით გაივლიან ტესტირებას ფიზიკურ მომზადებაში საქართველოს შეიარაღებულ ძალებში დადგენილი სტანდარტების შესაბამისად 2012 წლის 28 მაისიდან 2012 წლის 23 ივნისამდე.
4. აბიტურიენტები, რომლებიც აკადემიაში კონკურსის გავლის შემდეგ (სამედიცინო შემოწმება და ტესტირება ფიზიკურ მომზადებაში) გაივლიან გასაუბრებას, 2012 წლის 25 ივნისიდან 2012 წლის 30 ივნისამდე, სადაც შეფასდება აბიტურიენტის მზადყოფნა და მოტივაცია შეეგუოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რეჟიმს და მისი დასრულების შემდეგ კონტრაქტით გათვალისწინებული ვადით იმსახუროს სამხედრო სამსახურში.
5. აბიტურიენტები რომლებიც წარმატებით გაივლიან ერთიან ეროვნულ გამოცდებს 2012 წლის 1 ივლისიდან 2012 წლის 30 ივლისის ჩათვლით(გამოცდები: I ქართული ენა და ლიტერატურა; II უცხოური ენა (არჩევით); III ზოგადი უნარები; IV ისტორია), შედეგების გამოცხადება 2012 წლის 5 სექტემბრამდე.
6. სააგიტაციო პერიოდი 2012 წლის 3 იანვრიდან 2012 წლის 24 მარტის ჩათვლით;
7. დაწყებითი საბრძოლო მომზადების კურსი 2012 წლის 17 სექტემბრიდან 2012 წლის 19 ოქტომბრის ჩათვლით (5 კვირა).
8. აკადემიური სასწავლო პროცესის დაწყება 2012 წლის 29 ოქტომბერს.
9. საბუთების მიღება იწარმოებს 2012 წლის 28 მაისიდან შემდეგ მისამართზე: ქ. გორი, ცხინვალის გზატკეცილი მე-5 კილომეტრი.

Terms and Conditions of Admission
Terms and conditions of admission at the Legal Entity of Public Law “Davit Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia”
The Applicants must meet the following eligibility requirements to apply to the Bachelor`s program at Davit Aghmashenebeli National Defence Academy:
1. Applicants up to the age of 24 with a full course of general education, who will pass registration in the National       Examinations Center of the Georgian Ministry of Education and Science (in an electronic way applicants should only register at the National Examinations Center official web-page- www.naec.ge ) from 6 February to 23 March of 2012 and will choose the following educational programs offered by the National Defence Academy:
1. Military logistics;
2. Joint-army command;
3. Military communications;
4. Air defence armament and technique;
5. Artillery;
6. Military aviation;
7. Military engineering;
8. Armor equipment and technique.
2. Applicants who will pass medical examination as stipulated under the respective regulation of Order #360 of Defence Minister of Georgia dated December 24, 1996 from May 28 to June 23 of 2012.
3. Applicants, who will pass testing in physical preparation according to the standards defined in the Georgian armed forces from May 28 to June 23 of 2012.
4. Applicants who after taking part in the competition (medical check-up and physical test) will give interview from June 25 to June 30 of 2012, during which the applicant’s motivation and readiness to get used to the Academy regime will be evaluated, as well as his willingness to continue contract-based military service after graduation of Institution.
5. Applicants who will successfully pass joint national examinations from July 1 to July 30 of 2012 (examinations will be held I - in Georgian language and literature; II - in one of the foreign languages, III - in general skills; IV -in history). Final results will be available until September 5, 2012.