დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯში საინფორმაციო შეხვედრა გაიმართა სამეთაურო-საშტაბო კურსსა და სამაგისტრო პროგრამაზე ჩარიცხულ მსმენელებთან.
მსმენელებს კოლეჯში ჩაბარება ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, პოლკოვნიკმა ზაზა ჯაფარიძემ მიულოცა და მათ წარმატებული სასწავლო წელი უსურვა.
სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯში სულ 45 მსმენელი ჩაირიცხა, მათგან 32 - სამეთაურო-საშტაბო კურსზე, ხოლო 13 - სამაგისტრო პროგრამაზე. აღსანიშნავია ის ფაქტი, რომ წელს, კოლეჯის ისტორიაში პირველად, სასწავლო პროგრამებზე 3 ქალბატონი ჩაირიცხა.

Today, the Command and Staff College hosted the informational meeting for the Command and Staff Course and Master’s programme listeners.
The Rector of NDA, Colonel Zaza Japaridze congratulated to the listeners on their admission at the College and wished them a successful academic year.
In total 45 listeners were enrolled at the Command and Staff College, 32 - at Command and Staff Course and 13 - at the Master’s programme. It is noteworthy that this year, for the first time in College’s history, 3 women were enrolled at the educational programmes.