სენ-სირის სამხედრო სკოლის მსმენელების სტაჟირება ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში ერთთვიანი სტაჟირება სენ-სირის სამხედრო სკოლის ოთხმა მსმენელმა დაიწყო.
სტაჟირების ფარგლებში, მსმენელებისთვის დაგეგმილია სხვადასხვა აკადემიური, სამხედრო და კულტურული ღონისძიება. ისინი ესტუმრებიან ევროკავშირის სადამკვირვებლო მისიის გორის რეგიონალურ ოფისს, სახელმწიფო სამხედრო სამეცნიერო-ტექნიკურ ცენტრ „დელტა“-ს, ეროვნულ სასწავლო ცენტრ კრწანისს, გიორგი ანწუხელიძის სახელობის სერჟანტთა მომზადების ცენტრსა და საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალურ შტაბს.
აღნიშნული სტაჟირება საქართველოსა და საფრანგეთის თავდაცვის სამინისტროებს შორის არსებული ორმხრივი ხელშეკრულების ფარგლებში ხორციელდება.

Internship Of The Saint-Cyr Military School Listeners At The National Defence Academy
Today, the four listeners of Saint-Cyr Military School started their internship at the National Defence Academy.
In the framework of the internship, different academic, military and cultural activities are planned for the Listeners. They will visit the EUMM Gori Regional Office, State Military Scientific-Technical Centre Delta, National Training Centre Krtsanisi, Giorgi Antsukhelidze Sergeant Training Centre and the General Staff of GAF.
The internship is carried out in the framework of the Bilateral Agreement between the Ministry of Defence of Georgia and the Ministry of Defence of France.