საერთაშორისო კვირეული ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში
დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში რიგით მეოთხე საერთაშორისო კვირეული ოფიციალურად გაიხსნა. კვირეულში მონაწილეობას აშშ-ის, კანადის, აზერბაიჯანის, ესტონეთის, გერმანიის, ლატვიის, ლიტვის, ნორვეგიის, რუმინეთისა და უკრაინის უმაღლესი სამხედრო სასწავლებლების კადეტები, თბილისის სასულიერო აკადემიის, შინაგან საქმეთა სამინისტროს აკადემიისა და ბათუმის სახელმწიფო საზღვაო აკადემიის სტუდენტები და აკადემიის იუნკერები იღებენ.
ღონისძიება საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსის მოადგილემ, ბრიგადის გენერალმა შალვა ჯაბახიძემ და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, პოლკოვნიკმა ზაზა ჯაფარიძემ გახსნეს.
კვირეულის ფარგლებში მონაწილეებისთვის დაგეგმილია სხვადასხვა სახის სამხედრო, აკადემიური და კულტურულ-შემეცნებითი ღონისძიება.

Today, the National Defence Academy is hosting the 4th International Week. The Cadets from USA, Canada, Azerbaijan, Estonia, Germany, Latvia, Lithuania, Norway, Romania and Ukraine, the students of the Tbilisi Theological Academy, the Academy of the Ministry of Internal Affairs of Georgia and the Batumi State Maritime Academy and NDA Junkers are participating in the event.
The Deputy Chief of Georgian Armed Forces, Brigadier General Shalva Jabakhidze and the Rector of NDA, Colonel Zaza Japaridze officially opened the International Week.
As a part of the International Week the guests will take part in various military, academic and cultural-educational events.
The purpose of the international week is to increase international collaboration, as well as to raise the awareness about the National Defence Academy and the country itself.