აკადემიას ახალი რექტორის სამოქალაქო სტატუსის მქონე მოადგილე ჰყავს
დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის ბრძანებით, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამოქალაქო სტატუსის მქონე მოადგილის თანამდებობა, ბატონმა რამაზ კვარაცხელიამ დაიკავა.
აკადემიის რექტორმა, პოლკოვნიკმა ზაზა ჯაფარიძემ აკადემიის თანამშრომლებს ახალი მოადგილე წარუდგინა და მას მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
ბატონ რამაზ კვარაცხელიას აკადემიის სამოქალაქო სტატუსის მქონე მოადგილის თანამდებობაზე დანიშვნამდე საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის სამხედრო პოლიციის დეპარტამენტის ადმინისტრაციული მთავარი სამმართველოს უფროსის მოადგილის თანამდებობა ეკავა.

By the order of the NDA Rector, Colonel Zaza Japaridze Ramaz Kvaratskhelia was appointed as a Civilian Deputy Rector of the National Defence Academy.
The Rector of NDA, Colonel Zaza Japaridze introduced to the DNA employees new Civilian Deputy Rector and wished him success in his future endeavours.
Prior to his position at the National Defence Academy Mr. Ramaz Kvaratskhelia worked as a Deputy Chief of the Administrative Main Division of the Military Police Department of the General Staff of the GAF.