აკადემიაში სამხედრო საგამოფენო სივრცე გაიხსნა
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში იუნკერთა ხსოვნისადმი მიძღვნილი ღონისძიების ფარგლებში პოლკოვნიკ ალექსანდრე ჩხეიძის სახელობის სამხედრო საგამოფენო სივრცე გაიხსნა. ღონისძიებას საქართველოს პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი და თავდაცვის ძალების მეთაურის მოადგილე, გენერალ-მაიორი ზაზა ჩხაიძე დაესწრნენ. მათ ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მალხაზ მაკარაძემ უმასპინძლა.
საქართველოს თავდაცვის ძალების უმაღლესმა მთავარსარდალმა გენერალ კვინიტაძისა და საქართველოს თავისუფლებისა და დამოუკიდებლობისათვის ბრძოლაში დაღუპულ მებრძოლთა მემორიალი გვირგვინით შეამკო და იუნკერებს სიტყვით მიმართა, რის შემდეგაც ღონისძიებამ საგამოფენო სივრცეში გადაინაცვლა.
საქართველოს პრეზიდენტმა და თავდაცვის ძალების მოადგილემ პოლკოვნიკ ალექსანდრე ჩხეიძის სახელობის სამხედრო საგამოფენო სივრცე გახსნეს, სადაც მუდმივი ექსპოზიციის სახით წარმოდგენილი იქნება აკადემიის ისტორიის ამსახველი ფოტოები, ხელნაწერები, ქართული საბრძოლო იარაღი და აღჭურვილობა. აღნიშნული საგამოფენო სივრცე საქართველოს ეროვნული მუზეუმის მხარდაჭერით მომზადდა.
ღონისძიების ბოლოს, სამხედრო სამუზეუმო სივრცის მოწყობისთვის გაწეული დახმარებისა და თანამშრომლობისთვის აკადემიის პირად შემადგენლობასა და მოწვეულ სტუმრებს მადლობის სიგელები გადაეცათ.

A Military Exhibition Space was Opened at the Academy
A military exhibition space named after Colonel Alexander Chkheidze was opened at the National Defense Academy within the framework of the event dedicated to the memory of Junkers. The President of Georgia, Salome Zurabishvili, and the Deputy Commander of the Defense Forces, Major General Zaza Chkhaidze attended the event. They were hosted by the Rector of the National Defense Academy, Brigadier General Malkhaz Makaradze.
The Supreme Commander-in-Chief of the Defense Forces of Georgia laid a wreath at the memorial of General Kvinitadze and the fallen warriors who fought for freedom and independence of Georgia; then she addressed the Junkers with her speech, after which the event moved to the exhibition space.
The President of Georgia and the Deputy Commander of Defense Forces opened a military exhibition space named after Colonel Alexander Chkheidze, where photos, manuscripts, Georgian weapons, and equipment reflecting the history of the Academy will be presented as a permanent exposition. The exhibition space was set up with the support of the Georgian National Museum.
At the end of the event, cerificates of appreciation were given to the staff of the Academy and the invited guests for their assistance and cooperation in arranging the military museum space.