დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში საქართველოს თავდაცვის ძალების 30 წლის იუბილესადმი მიძღვნილი ღონისძიებები გაიმართა.
ღონისძიებების ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოადგილეებმა, პოლკოვნიკმა დავით რაზმაძემ და პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა გვირგვინით შეამკეს საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისთვის ბრძოლებში დაღუპულ გმირთა მემორიალი.
სახელმწიფო ჰიმნის და წუთიერი დუმილის შემდეგ, აკადემიის პირად შემადგენლობას თავდაცვის ძალების იუბილე მიულოცეს და სიტყვით მიმართეს რექტორის მოადგილე-შტაბის უფროსმა პოლკოვნიკმა იმედა გვრიტიშვილმა,აკადემიის ხარისხის უზრუნველყოფის სამსახურის უფროსმა, მარიამ ღამბაშიძემ, იუნკერმა ნინო გოგილავამ და ოფიცერთა მომზადების საკანდიდატო სკოლის მსმენელმა გიორგი გვენეტაძემ.
დღესვე, საპატიო სიგელები გადაეცათ დაჭრილ - დაშავებულ სამხედრო მოსამსახურეებს, ასევე საპატიო სიგელებით და უწყებრივი მედლებით დაჯილდოვდნენ აკადემიის სამხედრო მოსამსახურეები და სამოქალაქო პირები. აკადემიის რექტორის ბრძანებით მადლობა გამოეცხადა 112 სამხედრო მოსამსახურეს და 61 სამოქალაქო პირს.

The 30th Anniversary of the Defense Forces of Georgia was Celebrated at the Academy
Today, events dedicated to the 30th anniversary of the Defense Forces of Georgia were held at the National Defense Academy.
Within the framework of the events, the Deputy Rectors of the National Defense Academy, Colonel Davit Razmadze, and Colonel Imeda Gvritishvili laid a wreath at the memorial of the heroes who died in the battles for the territorial integrity of Georgia.
After the national anthem and a minute of silence, Colonel Imeda Gvritishvili, Deputy Rector - Chief of Staff, Mariam Gambashidze, Head of the Quality Assurance Service of the Academy, Nino Gogilava, Junker, and Giorgi Gvenetadze, a student of the Officer Candidate School, addressed the Academy staff with a speech and congratulated on the anniversary of the Defence Forces.
Today, honorary diplomas were awarded to wounded military servicemen, as well as honorary diplomas and departmental medals were awarded to military servicemen and civilians of the Academy. By the order of the Rector of the Academy, 112 military servicemen and 61 civilians were awarded.