მიმდინარე წლის 17-27 მაისის პერიოდში, ორმხრივი თანამშრომლობის ფარგლებში, ეროვნული თავდაცვის აკადემია ამერიკის საზღვაო ძალების აკადემიის წარმომადგენლებს მასპინძლობს.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში სამუშაო - სასწავლო ვიზიტით აშშ-ის საზღვაო ძალების აკადემიის ოთხი კადეტი და პროფესორი, ალან ფრიდმენი იმყოფებიან.
სტუმრებს აკადემიის რექტორი, ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე და იუნკერთა სასწავლო ბატალიონის მეთაური, ვიცე-პოლკოვნიკი გიორგი არაბული შეხვდნენ და აკადემიის საქმიანობა, საგანმანათლებლო პროგრამები და სტრუქტურა გააცნეს.
ვიზიტის ფარგლებში დაგეგმილია სხვადასხვა შემეცნებითი და კულტურული ღონისძიება. აღნიშნულ პერიოდში სტუმრები გაეცნობიან აკადემიაში მიმდინარე სასწავლო პროცესებსა და ჩაერთვებიან ყოველდღიურ აქტივობებში.
ვიზიტი მიზნად ისახავს აკადემიებს შორის პარტნიორული ურთიერთობების გაღრმავებას, სტუმრებისთვის ეროვნული თავდაცვის აკადემიისა და ქვეყნის გაცნობას.

Visit of United States Naval Academy Delegation to the NDA
In the frames of bilateral cooperation, National Defence Academy of Georgia is hosting a delegation from United States Naval Academy from May 17 to May 27, 2021. A professor, Mr. Alan R. Friedman and four midshipman of USNA are staying at the NDA of Georgia within the working-educational visit.
NDA Rector, Brigadier General Mamia Balakhadze and a Head of Junkers’ Training Battalion, LTC Giorgi Arabuli held an opening meeting with the delegation and introduced the educational programs and structure of NDA to them.
Various educational and cultural events are planned as part of the visit and the guests will be involved in academic process and daily activities at NDA. The aim of the visit is to strengthen cooperation between the two academies, as well as to introduce the National Defence Academy and the country to our partners.