დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის სამწყობრო მოედანზე უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის საკანდიდატო კურსის მსმენელთა ფიცის დადების ღონისძიება გაიმართა, სადაც 12-მა მსმენელმა სამხედრო ფიცი დადო.
ფიცის დადებამდე მსმენელებმა წუთიერი დუმილით პატივი მიაგეს სამსახურებრივი მოვალეობის შესრულების დროს დაღუპულ სამხედრო მოსამსახურეთა ხსოვნას.
საწყისი საბრძოლო მომზადების ხუთკვირიანი კურსი 59-მა მსმენელმა წარმატებით დაასრულა. კურსი მოიცავდა თეორიულ და პრაქტიკულ მეცადინეობებს, რომელიც მიზნად ისახავს ახალწვეული სამოქალაქო პირების სამხედრო მოსამსახურეებად გარდაქმნას.
აკადემიის უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის საკანდიდატო კურსის მსმენელებს საქართველოს თავდაცვის ძალების შემადგენლობაში შესვლა და სამხედრო ფიცის დადება აკადემიის რექტორის პირველმა მოადგილემ, პოლკოვნიკმა ლევან ქავთარაძემ მიულოცა და წარმატება უსურვა.
უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის საკანდიდატო კურსის წარმატებით დასრულების შემთხვევაში, კურსდამთავრებულებს მიენიჭებათ ოფიცრის პირველადი სამხედრო წოდება წოდება "ლეიტენანტი".

Today, the oath-taking ceremony of the students of the Junior Officers Training School was held at the parade ground of the National Defense Academy, where 12 students took the military oath.
Prior to the oath-taking ceremony, the audience observed a minute of silence in memory of the military personnel fallen in the line of duty.
The five-week course of the Basic Combat Training was successfully completed by 59 students. The course included theoretical and practical training aimed at transforming newly recruited civilians into military personnel.
The First Deputy Rector of the Academy, Colonel Levan Kavtaradze, congratulated the students of the Candidate Course of the Junior Officers Training School on joining the Georgian Defense Forces and wished them success.
Upon successful completion of the Candidate Course of the Junior Officer Training School, the graduates will be awarded the officer’s primary military rank of Lieutenant.