აკადემიაში საზაფხულო ბანაკის მეორე ეტაპი დაიწყო
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში 7 აგვისტოდან ,,საზაფხულო ბანაკის'' მეორე ეტაპი დაიწყო, რომელიც აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის განათლების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროსთან ერთად ხორციელდება.
,,საზაფხულო ბანაკი'' ეროვნული თავდაცვის აკადემიის ტერიტორიაზე ერთი კვირის განმავლობაში გაგრძელდება, სადაც მონაწილეობას ხულოს მუნიციპალიტეტში არსებული საჯარო სკოლების მე-10 და მე-11 კლასის მოსწავლეები იღებენ.
მოსწავლეები ,,საზაფხულო ბანაკის'' პროგრამის ფარგლებში ჩართული არიან სხვადასხვა სახის სპორტულ, კულტურულ, საგანმანათლებლო ღონისძიებებსა და შემეცნებით კონკურსებში.
პროგრამის მონაწილეებს ჰქონდათ შეხვედრები აკადემიის ხელმძღვანელობასთან; ჩაუტარდათ საცეცხლე მომზადების თეორიული და პრაქტიკული გაკვეთილები; სიმულაციური სროლები; მონაწილეობა მიიღეს ინტელექტუალურ თამაშში ,,რა? სად? როდის?''; ასევე მოინახულეს სოფელ შინდისში დაღუპულ გმირთა მემორიალი, ატენის ხეობა და უფლისციხის მუზეუმ-ნაკრძალი.

The Second Phase of the Summer Camp Started in the Academy
The second phase of the summer camp started in the National Defence Academy on August 7. The project is implemented together with the Ministry of Education, Culture, and Sports of the Autonomous Republic of Adjara. The summer camp will last for one week at the National Defence Academy, and the 10th and 11th-grade pupils of public schools of Khulo municipality will take part in it.
Within the framework of the summer camp program, pupils are involved in various sports, cultural, educational events, and cognitive competitions.
The participants of the program had meetings with the leadership of the Academy; were also given theoretical and practical fire training lessons; marksmanship at the simulation center; they took part in the intellectual game "What?" where? When?''; visited the memorial of fallen heroes in the village Shindisi, Ateni valley and the Uplistsikhi museum reserve.